Fire Kobralag i seriespill i helga.
Postet av Tore Erling Eig den 7. Nov 2025
3. div avd B i Kobrahallen lørdag. Kanskje spiller Matts, Maja, Martine og Tore. | Per Magnus, Emilia og Bjørn har sesongstart på Harestua i 4. divisjon avd. B lørdag |
Anne tar med seg damelaget til Harestua i 5. divisjon avd. A på søndag til seriestart. Sannsynlig lag er Anne, Grethe og Tatjana. | I 4. divisjon avdeling D tar Bengt med seg laget til Høybråten og Stovner lørdag. Sannsynlig lag er Bengt, Kristoffer og Jan Erik - med Joachim som reserve. |
Seriestart for to av lagene i helga. Laget i 3. divisjon har allerede kommet til 3. seriehelg og ligger ca midt på tabellen etter to seire og to tap. Bengt sitt lag skal spille andre seriehelg nå, og ligger helt i toppen etter to solide seire i første serierunde.
Lykke til alle sammen!
Følg med i resultatene på bordtennislive.no.
I 3. divisjon avdeling B strakk ikke laget vært til mot to av topplagene - B-72 3 (0-10) og Fornebu BTK 4 (1-9). Maja var den eneste som vant en kamp.
Det var seriestart i 4 ØB på Harestua. Bjørn, Emilia og Per Magnus fikk en tøff start med 1-9 mot Fornebu BTK 6. Det ble imidlertid ett poeng etter 5-5 mot Oslo BTK 7 i neste kamp. Emilia og bjørn vinner to singler hver, mens Per Magnus og Bjørn vinner doublen. I den siste kampen for dagen - mot VInd IL 2 kom endelig seieren 7-3. Vind hadde en spiller som vant alle sine tre singler - Mateo Scalabre. Resten vant Kobra!
I 4ØD var det to kamper på Høybråten. Gutta tapte 2-8 Klemetsrud og 4-6 mot Høybråten, I den første kampen er det Kristoffer og Bengt som tar én seier hver for Kobra. Mot Høbråten har Kristoffer skikkelig gjennombrudd i 4. divisjon med 3 seire. Han var svært nær å vinne doublen sammen med Bengt også. Bengt vinner en single.
Damelaget i 5. divisjon startet med 3-7 mot HamKam. Grethe vant 2 og Anne vant 1 her. Deretter ble det seier 8-2 mot Jevnaker. Her vant Tatjana alle sine 3 singler, mens Anne og Grethe vant 2 hver. Anne og Tatjana vant også doublen. Siste kamp for dagen - etter en lang bordtennisdag - endte med tap 2-8 for Hvam. Grethe og Tatjana vant én single hver.
Kommentarer
Logg inn for å skrive en kommentar.
Siste fra Tore Erling Eig
Leder ønsker God Jul!
22.12.2025
20.12: Kun 6
20.12.2025
13.12: enkle tall...?
14.12.2025
10.12: Jule-mix
10.12.2025
06.12: Potten vokser!
06.12.2025
29.11: Potten vokser
29.11.2025
3. div avd B i Kobrahallen lørdag. Kanskje spiller Matts, Maja, Martine og Tore.
Per Magnus, Emilia og Bjørn har sesongstart på Harestua i 4. divisjon avd. B lørdag
Anne tar med seg damelaget til Harestua i 5. divisjon avd. A på søndag til seriestart. Sannsynlig lag er Anne, Grethe og Tatjana.
I 4. divisjon avdeling D tar Bengt med seg laget til Høybråten og Stovner lørdag. Sannsynlig lag er Bengt, Kristoffer og Jan Erik - med Joachim som reserve.